BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanclerė susitiko su Moldovos gynybos ministru

Data

2022 11 23

Įvertinimas
0
LRVK20221123-3.jpg

Trečiadienį Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Lietuvoje oficialiu vizitu viešinčiu Moldovos gynybos ministru Anatolie Nosatîi. Susitikime Vyriausybėje Moldovos gynybos ministrui pristatytas naujasis Lietuvos krizių valdymo modelis.

„Lietuvoje gerai suprantame Moldovai tenkančius iššūkius, Rusijai tęsiant karą kaimyninėje Ukrainoje ir siekiant destruktyvios savo įtakos regione plėtros. Dezinformacijos užkardymas, patikimi realaus laiko duomenys, visuomenės atsparumas, nuolatinė stebėsena ir tarpinstitucinė koordinacija – visam tam skiriame didelį dėmesį, įgyvendindami naują krizių valdymo ir civilinės saugos modelį Lietuvoje. Viena svarbiausių jo dalių – Vyriausybės kanceliarijoje steigiamas Nacionalinis krizių valdymo centras. Esame pasirengę su Moldova pasidalinti pasiteisinusių sprendimų patirtimi ir žiniomis“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Susitikime su gynybos ministru A. Nosatîi aptarta svarba kelti valstybės institucijų parengtį atremiant kelias ekstremaliąsias situacijas vienu metu, visuomenės atsparumas hibridinėms grėsmėms ir dezinformacijai.

Lietuvos patirtis suvaldant COVID-19 pandemiją ir neteisėtą migraciją dar kartą įrodė realaus laiko duomenų ir jų analizės aktualumą sprendimų priėmėjams valstybėje, susitikime pažymėjo Vyriausybės kanclerė.

Susitikime pristatytas steigiamo Nacionalinio krizių ir ekstremalių situacijų valdymo centro modelis, užtikrinsiantis nuolatinę (24/7 režimu) grėsmių nacionalinio saugumo interesams stebėseną, vertinimą ir informavimą apie šias grėsmes.