BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės rūmuose – moksleiviams skirtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Data

2023 01 13

Įvertinimas
4
Image.jpeg

Sausio 13-ąją Vyriausybės rūmuose įvyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas, kuriame dalyvavo 8-12 klasių moksleiviai iš Vilniaus miesto ir rajono mokyklų. Renginyje paskaitą „Sausio 13-osios vertybės“ skaitė Vilniaus universiteto istorikas dr. Norbertas Černiauskas, moksleiviams rodytas istorinius 1991-ųjų sausio įvykius pasakojantis filmas „Mes dainuosim“. Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Galvojau, ką tokią dieną galėčiau pasakyti jums, dabar esantiems maždaug tokio amžiaus, kokio Sausio 13-ąją, dieną, kurios stiprūs prisiminimai įsirėžė visam gyvenimui, buvau aš. Ši diena parodė, kaip svarbu turėti viltį, veikti kartu nebijant, nedvejojant, ir siekti tikslo, kurių svarbiausias tuo metu buvo laisvė. Laisvės gynėjų diena primena ir koks stiprus gali būti žmogus, susivienijęs drauge su kitais bendro tikslo vardan – nes Laisvės gynėjai kovojo ne ginklo, bet savo širdžių ir įsitikinimų, o taip pat vienybės jėga. Iš tądien prisimenu ir baimės jausmą, bet šalia jo visada buvo viltis. Ir šiemet, kai Sausio 13-oji Ukrainoje vykstant karui yra kitokia, ypatinga girdėti Ukrainos žmones, jos kovotojus, sakant, kad ši diena įkvepia ir teikia vilties, kad ir jų kova taip pat baigsis pergale“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

440 moksleivių Vyriausybėje bei stebintieji tiesioginę transliaciją visoje Lietuvoje klausėsi istoriko N. Černiausko paskaitos apie Sausio 13-osios vertybes, vienijusias kovai už laisvę prieš 32-ejus metus bei savitai prabylančias ir įpareigojančias šiandien, šio įvykio istorines ištakas ir aplinkybes.

Taip pat minėjime pasirodymą atliko Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“, po režisieriaus Roberto Mullano filmo peržiūros „Mes dainuosim“ moksleiviai ir lydintieji pedagogai turėjo galimybę aplankyti Vyriausybės rūmuose eksponuojamą parodą „Mes užaugome laisvi“.