BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės vadovė dalyvavo „Sidabrinės gervės“ įteikimo renginyje

Data

2022 06 05

Įvertinimas
1
LRVK20220605-25.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė” ceremonijoje, kuri vyko Valdovų rūmų kieme.

„Sunku rasti teisingus žodžius kada mūsų draugai ar pažįstami šiandien iš tiesų gyvena trileryje su siaubo elementais. Su skausmu suprantame, kad tai, apie ką norėjome būti tik skaitę istorijos knygose ar matę meniniuose filmuose, šiandien yra kažkieno kasdienybės dokumentika. Tai taip pat tai yra laikas, kada menininkai, įskaitant ir kino, turi rasti, ką pasakyti sau ir mums visiems“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Premjerė pasidžiaugė, kad šiemet  „Sidabrinės gervės“ ir vėl turi pas ką skristi, kad šių metų kino derlius yra išties turtingas. Pastaraisiais metais ji turėjo galimybę dalyvauti ne vienoje kino premjeroje ir pažymėjo lietuviško kino dinamiką ir drąsą nuolat būti kelyje.

„Tačiau taip pat suprantu, kad kartais menininkai savo kūrinius paženklina savo krauju ar net gyvybe. Organizatoriai šiandien man suteikė ypatingą garbę. Auksinė gervė skirs labai aukštai. Pas ryžtingą ir bebaimį žmogų, kuris tapo žmogumi legenda visiems laisvo pasaulio žmonėms. Pas didį žmogų, kurio šešėlyje maži ieško užuovėjos“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė, pristačiusi auksinės gervės apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus Lietuvos kinui.

Apdovanojimas skirtas Ukrainoje nužudytam režisieriui Mantui Kvedaravičiui. Laureatą vaizdo įrašu paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, o statulėlę premjerė I. Šimonytė įteikė velionio mamai.

„Sidabrinė gervė“  nuo 2008 metų skiriama labiausiai nusipelniusiems aktoriams, režisieriams ir kino meno specialistams. Laimėtojai apdovanojami statulėle, kurios autorius skulptorius Audrius Liaudanskas. Gerve kine ir televizijoje vadinamas įrankis, skirtas filmuoti judančia kamera.