Vyriausybės vadovė pasveikino Čekiją nacionalinės dienos proga
Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė Vyriausybės vardu nuoširdžiausiai pasveikino Čekijos Respubliką nacionalinės dienos proga.
„Ši šventė primena mūsų tautas vienijančias vertybes – laisvę, demokratiją ir pasiryžimą ginti savo nepriklausomybę.
Lietuva labai džiaugiasi solidarumo ir bendradarbiavimo dvasia, kuri yra mūsų santykių pagrindas tiek dvišaliu lygiu, tiek Europos Sąjungoje ir NATO.
Šiuo metu, kai Europa susiduria su dideliais saugumo, socialiniais ir ekonominiais iššūkiais, mūsų vienybė ir bendra atsakomybė yra ypač svarbios.
Lietuva labai vertina Čekijos vaidmenį prisidedant prie NATO priešakinių pajėgų stiprinimo Baltijos šalyse ir jūsų tvirtą, principingą paramą Ukrainai, kovojančiai už laisvę ir teisingumą. Tai stiprina ne tik mūsų regiono saugumą, bet ir teisingos bei taikios Europos pagrindus.
Esu įsitikinusi, kad Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimas toliau stiprės, bus skatinamos inovacijos, tvarus vystymasis, tvirtės žmonių tarpusavio ryšiai.
Kartu galime sukurti Europą, kuri bus ne tik saugi ir atspari, bet ir įtrauki bei teisinga visiems jos piliečiams“– teigiama premjerės sveikinime.
Atnaujinimo data: 2025-10-28
Taip pat skaitykite:
Sekmadienį Lietuva išsiunčia gelbėtojų ir medikų komandas į žemės drebėjimo nuniokotą Venesuelą
I. Ruginienė: Šaulių sąjunga – tvirtas Lietuvos gynimo garantas
Premjerė susitiko su Šventojo Sosto santykių su valstybėmis sekretoriumi
Ministrės Pirmininkės Ingos Ruginienės kalba po XX Vyriausybės atsistatydinimo
