BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pradedama rengti Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“

Data

2021 10 22

Įvertinimas
0
Pazanga.jpg

Spalio 25 dieną MO muziejuje Vilniuje įvyks Lietuvos ateities vizijos – Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginys.

Į Lietuvos ateities projektavimą įtraukdama jos ateičiai neabejingus piliečius, akademinę bendruomenę ir įvairias asocijuotas grupes, taip pat bendradarbiaudama su Seimu, Vyriausybė yra užsibrėžusi iki 2023 m. pavasario sesijos pradžios parengti ir parlamentui pateikti ilgalaikės strategijos „Lietuva 2050“ dokumentą.

Nauja yra tai, kad rengimo metu numatoma derinti Lietuvos viešajame sektoriuje dar mažai taikomą ateities įžvalgų ir jau gerai įvaldyto strateginio planavimo metodus. Tuo siekiama išvengti linijinio mąstymo spąstų, kai dažniausiai galvojama, kad ateitis bus maždaug tokia pati kaip šiandiena, tik truputį geresnė, nors technologinė, socialinė, ekonominė, klimato ir geopolitinė kaita gali būti ne visada nuspėjama ir yra sparti kaip niekad anksčiau. Ateities įžvalgos leidžia drąsiau galvoti apie norimą ateitį, išeinant už nusistovėjusio mąstymo ribų, įžvelgti atsiveriančias galimybes, taip pat pamatyti ir išdrįsti rimtai analizuoti slypinčius pavojus ir rizikas, mąstyti, kaip jais pasinaudoti, juos įveikti arba prie jų prisitaikyti. Šiuo užmoju Lietuva jungiasi į priešakinių, pasaulines tendencijas atidžiai sekančių ir savo ateitį nuolat apmąstančių valstybių, tokių kaip Suomija, Jungtinė Karalystė ir Singapūras, gretas. Didėja susivokimas tarp Europos Sąjungos valstybių narių: štai, pavyzdžiui, Ispanija ką tik baigė rengti strategiją „Ispanija 2050“. Europos Komisija stiprina ir tarp ES valstybių narių propaguoja pasirengimo ateičiai kultūrą ir faktais bei prognozėmis grindžiamą, į ateitį atsižvelgiančią viešąją politiką.

Šiame kelyje į ateities Lietuvos projektą Vyriausybė rimtos metodologinės, organizacinės ir kūrybinės paspirties tikisi iš ateities įžvalgas plėtojančių Seimo Ateities komiteto, Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) ir Vilniaus universiteto, taip pat iš naujai sudaromos Vyriausybės patariamosios komisijos – Valstybės pažangos tarybos.  

Įžanginėje diskusijoje – apie valstybės pažangą ir ateitį

Spalio 25 dieną Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ pradžios renginyje bus kalbama ir diskutuojama apie tai, kodėl reikia mąstyti apie valstybės ateitį, kaip suprasti pažangą ir kokia galėtų būti Lietuvos ateities vizija. Renginys nuo 13 valandos bus tiesiogiai transliuojamas LR Vyriausybės „Facebook“ paskyroje. Kviečiame stebėti!

 

Renginio programa ir daugiau informacijos www.lt2050.lt.