BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Prioritetinis Vyriausybės komisijos darbas – Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050”

Data

2022 01 19

Įvertinimas
2
Lietuva_2050_Uzsklanda_Ekranams_Lietuva_1920x1080px.jpg

Ministrų kabinetas patvirtino naują Vyriausybės komisijos – Valstybės pažangos tarybos, kuriai pirmininkauja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, sudėtį.

„Atnaujinome Valstybės pažangos tarybos sudėtį tam, kad ji telktų institucijų, įstaigų ir visuomenės pajėgas mūsų valstybės ir visuomenės ateities raidos analizavimui bei projektavimui, o taip pat prisidėtų prie valstybės pažangos idėjų sklaidos. Svarbiausias šių metų Valstybės pažangos tarybos darbas – talkinti Vyriausybei rengiant naujos kartos valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050”, – pabrėžė premjerė.
   
 Numatoma, jog Valstybės pažangos taryba inicijuos viešąsias diskusijas apie valstybės ir visuomenės ateities raidą, valstybės pažangos idėjas ir jų įgyvendinimą. Ji dalyvaus rengiant ne tik valstybės pažangos strategiją, bet ir Strateginio valdymo įstatyme nurodytus strateginio lygmens planavimo dokumentus (pavyzdžiui, nacionalinį pažangos planą), o prireikus – ir kitas valstybės strategijas. Taip pat Tarybai patikėta prižiūrėti valstybės pažangos strategijos įgyvendinimą, vertinti pažangą, pasiektą įgyvendinant šią strategiją ir nacionalinį pažangos planą.

Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050” aštuonioliktoji Vyriausybė yra įsipareigojusi parengti ir pateikti Seimui iki 2023 m. kovo 10 d.

Pirmą kartą Valstybės pažangos taryba, bendradarbiaujant su visuomene, socialiniais ir ekonominiais partneriais, buvo sudaryta 2010 metais, tuometei Vyriausybei rengiant pirmąją valstybės ilgalaikę strategiją „Lietuva 2030“.  

Apie valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050” rengimą plačiau skaitykite čia:

Valstybės pažangos tarybos sudėtis